Про нас

На початку 2011 року бібліотека села Грем’яче стала переможцем у конкурсі проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами програми «Бібліоміст». Програма «Бібліоміст» втілюється в рамках партнерства між радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (Irex), агентством США з міжнародного розвитку (Usaid), міністерством культури і туризму України. Грант для фінансування програми у розмірі 25 млн. Доларів було отримано від фундації Білла та Мелінди Гейтс. За умовами конкурсу бібліотека с.Гремяче отримала 3 комп’ютери з ліцензійним програмним забезпеченням, веб-камери, навушники, принтер і сканер. Для читачів бібліотеки користування Інтернетом безкоштовно.

photo9photo2

Історія бібліотеки розпочинається з 1949 року, коли в селі Грем’яче в хаті Філюка Юхима,яка не згоріла під час війни, в маленькій кімнатці було відкрито хату-читальню.Тодішній фонд хати – читальні нараховував 300 екземплярів книг. Були тут здебільшого твори Й. Сталіна, матеріали з’їздів,художня література. А ще для дозвілля молоді були радіола,гітара та балалайка. Завідував хатою – читальнею Філюк Юхим. На сьогоднішній день цієї хати уже давно немає.

В 1950 році хати – читальні перейменували на бібліотеки. В 1951 році бібліотеку перенесли в інше приміщення. Це була хата Костюка Якова. Тут в одній кімнаті знаходились сільська рада, дільничний інспектор і бібліотека. Завідував бібліотекою житель міста Острога Доброжанський Борис.А в 1953 році завідувати бібліотекою стала жителька села Коростова (тепер Українка) Марія Артемівна Болотнюк, яка в той час була секретарем комсомольської організації села. В 1954 році бібліотеку перенесли у новозбудоване приміщення в центрі села. В ньому знаходились контора колгоспу, сільська рада і невеличка кімната була виділена під бібліотеку. Бібліотекарем стала Тамара Федорівна Поліщук.

Приблизно у 1955 році в бібліотеці почали створювати алфавітний та тематичний каталоги. Були заведені інвентарні книги та книги сумарного обліку книжкового фонду, який на той час становив близько чотирьох тисяч книг.

Бібліотека Грем'ячеБібліотека Грем'яче

У 1971 році завідуюча бібліотекою Поліщук Т.Ф. на виборах до місцевих рад була все обрана односельчанами головою сільської ради і в бібліотеку прийшла працювати Сучик Марія Іллівна, яка була на посаді бібліотекаря з 1971 року по 1973 рік. А з вересня 1993 року по вересень 2005 року завідуючою бібліотеки працює Андрухова Марія Олександрівна. У 2005 році зав. бібліотекою стала Лаптєва Лариса Федорівна, яка тут працює по сьогоднішній день. В бібліотеку приходять різні за віком люди: це і маленькі діти, школярі, молодь, і люди похилого віку, а бібліотекар завжди старається, щоб цим людям захотілося прийти в бібліотеку ще не один раз.

Сучасні технології штовхають нинішніх бібліотекарів до освоєння нових знань та переходу до зовсім іншого рівня діяльності з використанням комп’ютерів, Інтернету та технологій Веб 2.0. Так сучасна бібліотека села Грем’яче– це інтерактивний центр громади, де книги як носії інформації переплітаються з використанням новітніх технологій. Бібліотека стала центром дозвілля, місцем куди приходять знову й знову. Адже кожного разу на всіх чекає щира усмішка бібліотекаря, Лариси Лаптєвої, яка досить обізнана та досвідчена і може допомогти у вирішенні та пошуку шляхів вирішення потреби, проблеми.Тепер з використанням комп’ютерної техніки та Інтернету бібліотека стала також інформаційним центром громади, де кожен житель може дізнатись куди піти вчитись, де знайти роботу, як купити – продати автомобіль, учні можуть повчити уроки та отримати безкоштовні консультації щодо роботи на ПК.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s