Літературний брейн-ринг “Нам пора для України жить”

1-638Іван Якович Франко – знакова постать вітчизняної та світової історії й культури. Поет, прозаїк, драматург, вчений, етнограф, фольклорист, історик, філософ, соціолог, економіст, журналіст, перекладач, громадсько-політичний діяч. Його називають Каменярем, бо він сміливо вдарив по скелі австро-угорського цісаризму, молотом ламав скелю соціальної несправедливості, гукаючи тисячам: «Лупайте сю скалу. Нехай ні жар, ні холод не спинить вас». Франко став великим тому, що вийшов з народу, йшов з народом і вів його вперед, закликаючи «добувати хоч синам як не собі, кращу долю в боротьбі». Він завжди був у передніх рядах тих, хто ламав скелю старого світу в ім’я нового; скелю неправди і визиску в ім’я правди, добра і краси.

Іван Франко внесений до списків найбільших письменників світу і його ім’я висічене на гранітних скрижалях історії поруч з іменами найславетніших синів людства. Перу письменника належить понад п’ять тисяч творів, які ввійшли до золотого фонду не лише української, а й світової літератури. Його твори завжди служили і будуть служити всьому передовому людству в боротьбі проти гноблення і експлуатації людини людиною, за мир і демократію.

Саме, Іван Якович Франко особливе значення надавав створенню «читалень» (бібліотек) у містах і селах, виданню популярних книжок для народу, подоланню неосвіченості, що вела до зубожіння та  культурного занепаду нації. У статті «Чого хоче галицька робітнича громада?» він писав: «Такі читальні, коли б вони були в кожнім селі і велися розумно та щиро, могли би робочих людей далеко більше освітити і навчити, ніж теперішні аби і які високі школи»*[1].

laxjrfk7uqu

З метою розширення і поглиблення знань, актуалізації відомої інформації про життєвий і творчий шлях І. Франка, а також з нагоди святкування 160-річчя з дня народження літератора, для читачів бібліотеки с. Грем’яче відбувся літературний брейн-ринг «Нам пора для України жить». Учасниками змагання стали учні 10 і 11 класів Грем’яцької ЗОШ І-ІІІ ст.

Так дві команди: «Фарбовані лиси» (11 кл.) і «Революціонери» (10 кл.), змогли застосувати отримані на уроках української літератури та з прочитаних книг знання щодо творчої біографії видатного українського письменника. Учасники брейн-рингу отримували завдання з наступних категорій: «Твори Франка і кіно», «Хто з героїв сказав?», «І. Франко і музика» та ін. З перемінним успіхом кожна команда отримувала відповідні бали за відповіді до завдань.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Кожна команда показала свої знання, впевненість у своїх силах, ерудованість та згуртованість. Але, як у будь-якому змаганні,  перемогу отримали сильніші. Так за підсумками брейн-рингу першість отримала команда «Революціонери» (10 кл.), з чим ще раз вітаємо.

____________________________

*[1] Більше інформації про життя і творчість Івана Яковича Франка ви отримаєте звернувшись до бібліотеки!

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s