Книга. Молодь. Інтелект

Протягом трьох днів з 8 по 10 жовтня 2013 року місто Луганськ та його провідні бібліотеки приймали учасників VI Форуму молодих бібліотекарів «Книга. Молодь. Інтелект».  Учасниками Форуму стали молоді бібліотекарі з усіх областей України віком до 35 років, без вимог до стажу роботи та  з різних бібліотек: починаючи від сільських бібліотек-філій і закінчуючи обласними бібліотеками. Представниками від Рівненської області були Анна Анісімова (Рівненська обласна бібліотека для молоді) та я, Лариса Лаптєва (публічно-шкільна бібліотека с.Грем’яче).

.Учасники Літньої школи

Співорганізаторами Форуму  були Українська бібліотечна асоціація, Управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації, Луганська обласна бібліотека для юнацтва, Луганська державна академія культури і мистецтв та за сприяння програми «Бібліоміст». Захід відбувався на базі Луганської обласної бібліотеки для юнацтва.Лариса Лаптєва на Форумі в м.Луганськ

Завданнями Форуму були: – усвідомлення ролі та призначення сучасної бібліотеки як центру життя громади;

– розвиток творчої активності молодих фахівців бібліотек, вмінь використання новітніх технологій;

– підвищення комфортності бібліотечно-інформаційного обслуговування молодих читачів за рахунок модернізації бібліотечного простору;

– активізація інноваційної діяльності працівників бібліотек, підвищення їх професійної компетенції в роботі з молодими користувачами.

У бібліотеці ім.Горького

Так у перший день Форуму молодих бібліотекарів на пленарному засіданні було розглянуто питання про розвиток бібліотек для юнацтва та молодих професіоналів у сучасних умовах. Також не залишились без уваги молодіжні бібліотечні ініціативи під парасолькою УБА, які презентувала Ірина Шевченко, президент Української бібліотечної асоціації. Серед провідних тем для обговорення були «Молодь і новітні технології: соціальні аспекти взаємодії» та «Бібліотека як об’єкт соціальної інформатики», які представляли представники Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля.Бібліо-квест

Молоді колеги з бібліотек Польщі презентували свій досвід у тому, як бібліотека стає осередком соціальної інтеграції в польській громаді. Крім того усі молоді бібліотекарі стали учасниками бібліо-квесту Луганською обласною бібліотекою для юнацтва, в результаті якого було складено пазл з картою України як символ єднання усіх регіонів нашої країни саме на Форумі в Луганську.

Ключовою тезою проведеного Форуму була тема «Технології професійного успіху молодого бібліотекаря у роботі з громадою». Тому всі заходи були спрямовані на навчання новим компетентностям для молодих бібліотекарів з використання новітніх технологій, а також для обміну досвідом у цьому напрямі. Під час PechaKucha «Бібілотека – центр громади» молоді спеціалісти презентували успішні проекти, які вони втілювали у своїх бібліотеках. Це і про дитячий простір у бібліотеці, про правові центри при книгозбірні, і літературні студії та студії молодіжного лідерства. Також було презентовано Літню школу молодих бібліотекарів «Ne-формаt», учасницею якої була і я. Крім того всі бібліотекарі на Форумі стали учасниками творчих майстерень: «Аналіз потреб відвідувача бібліотеки та творче бачення послуг бібліотекаря», «Лідерство та мотивація в роботі молодого бібліотекаря», «ІТ-технології в бібліотеці: використовуємо задля промоції читання», «Соціальні медіа для бібліотек: ефективне спілкування та залучення користувачів в форматі «неконференція» та «Неформальна освіта в бібліотеках».

Соц.медіа

Я стала учасницею двох творчих майстерень. Так у творчій майстерні про соціальні медіа в бібліотеці моя команда працювала над створенням онлайн-присутності бібліотеки для молоді та над обранням соціальних мереж, у яких найкраще презентувати бібліотеку та її послуги. Так було розроблено план коли і що саме публікувати, у якій формі вести діалог з користувачем через сторінки «Вконтакті», «Фейсбук» та «Твітер». Результат командної роботи презентувала саме я.

В другій ж творчій майстерні «ІТ-технології у бібліотеці» учасники разом з тренером відзняли постановочні фото з рекламуванням читання на всіх доступних нині носіях: чи то звичайна паперова книга, чи то електронна. В результаті було створено ряд демотиваторів із закликами читати книги, які я опублікувала на сайті Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації (УБА), головним редактором якого являюсь на сьогоднішній день.

Крім того програма VI Форуму передбачала й ряд мистецьких заходів, зокрема похід до Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру на виставу «Езоп» та відвідування музеїв Луганщини.

Завершував Форум відкритий мікрофон для обміну думками учасників заходу, де було обговорено усе почуте протягом трьох днів. Також було обговорено яким ж саме має бути молодий бібліотечний фахівець майбутнього, його робота у сучасній бібліотеці. А також презентовано роботу Молодіжної і Студентської секцій УБА та ініціативи творчої бібліотечної молоді.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s