Cтворення позитивного іміджу бібліотеки с.Грем’яче

Реклама вже давно стала невід’ємною частиною нашого буденного життя. Її можна зневажати за недостатній смак та недолюблювати за надмірну настирливість. Однак саме завдяки їй ми дізнаємося про відкриття сучасних магазинів та ресторанів, дістаємо інформацію про переваги нових видів товарів та послуг, отримуємо можливість, не підводячись з дивана, замовити собі додому якийсь товар.Go63tN3teBI

На сьогодні першочерговим завданням у бібліотеці Грем’яче Острозького району являється популяризація діяльності бібліотеки усіма доступними способами та методами реклами. Таким чином вся інформація розповсюджується не лише серед місцевих жителів, але й серед громади всього Острозького району Рівненської області. Так у нашій місцевій газеті «Життя і слово» постійно друкуються публікації про діяльність публічно-шкільної бібліотеки с.Грем’яче.

У бібліотеці створюється, постійно оновлюється інформаційно-рекламна продукція: закладки, листівки, настінний календар та кишенькові календарики. А перед великими масовими заходами з допомогою волонтерів серед жителів села розповсюджуються іменні запрошення виготовлені у бібліотеці.Грем'яче. Календар

Але для особливого, більш інтерактивного, висвітлення рекламної інформації використовуються соціальні мережі, в яких зареєстрована бібліотека. Крім того кращі бібліотечні презентації публікуються в мережі «SlideShare» , кращі фото – у мережі «Pinterest». А цьогорічний Тиждень книги яскраво представлений у фотогалереї «Picasa» .

В кінці березня 2013 року «вийшов у світ» блог «Я-бібліотекарка!» , на сторінках якого можливо трохи в нестандартний спосіб показано, що таке сучасна бібліотека, хто такий бібліотекар як професіонал та як

особистість. У своїх дописах стараюсь використовувати незвичну форму викладення матеріалів, про що говорять навіть самі назви розділів: «Щось цікавеньке», «Жменька віршів», «Чудо-юдо – книжка», «Бібліомузон». В розділі «Про мене» я ділюсь своїм життєвим кредом, а розділ «Моя бібліотека» представляє «гостям» блогу всю різноманітність Грем’яцької бібліотеки. Крім того інформацію про діяльність бібліотеки можна зустріти й на методичному блозі Рівненської обласної бібліотеки.

Особливе місце у популяризаційній роботі займає співпраця з місцевими навчальним закладами: школою та ДНЗ. Саме у бібліотеці багато учнів місцевої школи готуються до контрольних робіт, пишуть домашні завдання та розшукують інформацію у мережі Інтернет для написання рефератів, повідомлень. Cтуденти, які навчаються чи стаціонарно, а особливо заочно, змогли з допомогою бібліотеки написати не одну курсову та дипломну роботи. Крім того, бібліотека стала центром реєстрації випускників 2013 року та минулих років на проходження зовнішнього незалежного оцінювання для подальшого вступу у ВУЗи.

Зараз бібліотека с.Грем’яче стала міні-видавничим центром, куди звертаються педагоги і отримують допомогу в оформленні «Портфоліо вчителя» як у форматі PowrPoint (презентації), так і в звичайному друкованому виді. У бібліотеці практикується оформлення та випуск невеликих книг (брошур) з передовим досвідом вчителів Грем’яцької ЗОШ І-ІІІ ст. Ці книги розробляються з дотриманням таких правил як наявність анотації, передмови, рецензентів.

Крім школи на території Грем’яцької сільської ради є і інші навчальні заклади – це два дошкільні заклади: ДНЗ «Струмочок» у с.Грем’яче та ДНЗ «Сонечко» у с.Грозів. Вихователі дошкільних закладів, у зв’язку з відсутністю комп’ютерів, також потребують допомоги у своїй праці.

Усі наведені заходи, незалежно від того, у якій формі чи у якому вигляді вони подаються, сприяють зростанню популярності бібліотеки Грем’яче, її престижу, зміцненню зв’язків з різними організаціями, соціальними інститутами,

позашкільними закладами, установами культури, освіти, керівних органів місцевої влади. Можливість використовувати сучасні технології дала новий поштовх розвитку рекламної діяльності.

Саме здійснення роботи з використанням PR-технологій стало підґрунтям для написання конкурсної роботи «Cтворення позитивного іміджу бібліотеки» на Обласний фестиваль-конкурс бібліотечних інновацій «Бібліофест», який проводиться уже 3-й рік поспіль і підведення підсумків відбулися 23 вересня 2013 р. Співорганізатори конкурсу Рівненське обласне відділення Української Бібліотечної Асоціації, Рівненська державна обласна бібліотека для юнацтва, Рівненська державна обласна бібліотека для дітей, управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, Рівненська обласна організація профспілки працівників культури.

Так з приємністю хочу поділитись, що 2-й рік підряд моя конкурсна робота отримує першість в номінації «Молодіжна ініціатива», за що було отримано сертифікат учасника та диплом переможця. А подарунком стала електронна книга “ergo”.

Для створення анімаційного відео було використано сервіс “PowToon

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s