Сучасний бібліотекар

Провідник змін та лідер у своїй справі – сучасний бібліотекар

Хто такий сучасний бібліотекар? Над цим питанням задумуються не лише люди, які за професією бібліотекарі, але читачі, які щодня поспішають до книгозбірень.IMG_0339

Зазвичай професія бібліотекаря асоціюється з книгами та пилом, з  окулярами та тишею. Але час іде, змінюється світ, з’являються нові відкриття у різних галузях науки та техніки, так і з’являються відмінно нові спеціалісти у бібліотечній справі.

Саме для впровадження концепції «сучасний бібліотекар» як лідера та професіонала у бібліотечній справі, із знанням найсучасніших ІТ-технологій, програмою «Бібліоміст» було організовано навчальний проект «Сучасний бібліотекар».

Так у березні 2013 року було проведено конкурсний відбір учасників з усієї України для участі у проекті, за яким було відібрано близько 200 бібліотекарів, серед  яких були і я, Лариса Лаптєва.Ht-C6erx75Q

Проект складався з трьох етапів. Перші два тривали з червня по жовтень, заняття проходили 2-3 рази на тиждень в Регіональному тренінговому центрі при Рівненській обласній бібліотеці.

По завершенню першого етапу було проведено оцінювання робіт конкурсантів і за результатами до другого туру було відібрано лише 100 учасників, які й надалі продовжили навчання та змагання.

Протягом цього часу нам випала нагода навчатись  різноманітним компетенціям з ІТ-технологій: створенню успішних презентацій, діловому листуванню, практиці онлайн опитувань та моніторингу послуг власних бібліотек.

_DSC0183Крім того бібліотекарям прийшлося вчитися встановленню та налаштуванню різноманітних комп’ютерних програм, ремонту комп’ютерного «заліза», освоювати хмарні технології та програми для візуалізації даних. Учасників також було ознайомлено з основами мов програмування HTML  та CSS і кожен спробував створити власну веб-сторінку.

Всі конкурсантки змогла стати режисерами та сценаристами  при створенні цифрової історії про власну бібліотеку та спробували показати світу, де саме ця книгозбірня на карті MapBox. А як фінальні завдання було створено 100 унікальних та неповторних бібліотечних блогів._DSC0196

Але змагання існують для того, щоб у них хтось перемагав, а інші були переможеними. Так за результатами фінальних завдань, після пройденого другого етапу проекту «Сучасний бібліотекар»,  у фінал пройшло лише 28 учасниць з усієї України. Кращі з кращих змогли відвідати завершальну конференцію «Сучасний бібліотекар», що відбувалась у готельному комплексі «Пуща лесная»,  у Київській області з 14 по 28 листопада 2013 року.

І мені також пощастило пощастило потрапити в фінал!

Протягом 14 днів ми проходили поглиблене навчання по раніше вивчених темах. А також дізналися про інноваційні методи навчання та як ефективно співпрацювати з громадою при написанні та реалізації бібліотечних проектів, зустрілись з президентом Української бібліотечної асоціації, Іриною Шевченко та побували у Бориспільській міській центральній бібліотеці.

Приємно, що мені трапилась нагода пройти весь нелегкий шлях від першого до останнього етапу і отримати сертифікат, який засвідчує що я справжній сучасний бібліотекар.

1463666_584599694927165_1934068626_nКрім того на згадку про конкурс мені залишається пам’ятна футболка з логотипом проекту «Сучасний бібліотекар», флешнакопичувач та термочашка. А отримані знання стануть у пригоді для подальшого професійного росту та покращення іміджу бібліотеки.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s