Сучасний бібліотекар

Провідник змін та лідер у своїй справі – сучасний бібліотекар

Хто такий сучасний бібліотекар? Над цим питанням задумуються не лише люди, які за професією бібліотекарі, але читачі, які щодня поспішають до книгозбірень.IMG_0339

Зазвичай професія бібліотекаря асоціюється з книгами та пилом, з  окулярами та тишею. Але час іде, змінюється світ, з’являються нові відкриття у різних галузях науки та техніки, так і з’являються відмінно нові спеціалісти у бібліотечній справі.

Саме для впровадження концепції «сучасний бібліотекар» як лідера та професіонала у бібліотечній справі, із знанням найсучасніших ІТ-технологій, програмою «Бібліоміст» було організовано навчальний проект «Сучасний бібліотекар».

Так у березні 2013 року було проведено конкурсний відбір учасників з усієї України для участі у проекті, за яким було відібрано близько 200 бібліотекарів, серед  яких були і я, Лариса Лаптєва.Ht-C6erx75Q

Проект складався з трьох етапів. Перші два тривали з червня по жовтень, заняття проходили 2-3 рази на тиждень в Регіональному тренінговому центрі при Рівненській обласній бібліотеці.

По завершенню першого етапу було проведено оцінювання робіт конкурсантів і за результатами до другого туру було відібрано лише 100 учасників, які й надалі продовжили навчання та змагання.

Протягом цього часу нам випала нагода навчатись  різноманітним компетенціям з ІТ-технологій: створенню успішних презентацій, діловому листуванню, практиці онлайн опитувань та моніторингу послуг власних бібліотек.

_DSC0183Крім того бібліотекарям прийшлося вчитися встановленню та налаштуванню різноманітних комп’ютерних програм, ремонту комп’ютерного «заліза», освоювати хмарні технології та програми для візуалізації даних. Учасників також було ознайомлено з основами мов програмування HTML  та CSS і кожен спробував створити власну веб-сторінку.

Всі конкурсантки змогла стати режисерами та сценаристами  при створенні цифрової історії про власну бібліотеку та спробували показати світу, де саме ця книгозбірня на карті MapBox. А як фінальні завдання було створено 100 унікальних та неповторних бібліотечних блогів._DSC0196

Але змагання існують для того, щоб у них хтось перемагав, а інші були переможеними. Так за результатами фінальних завдань, після пройденого другого етапу проекту «Сучасний бібліотекар»,  у фінал пройшло лише 28 учасниць з усієї України. Кращі з кращих змогли відвідати завершальну конференцію «Сучасний бібліотекар», що відбувалась у готельному комплексі «Пуща лесная»,  у Київській області з 14 по 28 листопада 2013 року.

І мені також пощастило пощастило потрапити в фінал!

Протягом 14 днів ми проходили поглиблене навчання по раніше вивчених темах. А також дізналися про інноваційні методи навчання та як ефективно співпрацювати з громадою при написанні та реалізації бібліотечних проектів, зустрілись з президентом Української бібліотечної асоціації, Іриною Шевченко та побували у Бориспільській міській центральній бібліотеці.

Приємно, що мені трапилась нагода пройти весь нелегкий шлях від першого до останнього етапу і отримати сертифікат, який засвідчує що я справжній сучасний бібліотекар.

1463666_584599694927165_1934068626_nКрім того на згадку про конкурс мені залишається пам’ятна футболка з логотипом проекту «Сучасний бібліотекар», флешнакопичувач та термочашка. А отримані знання стануть у пригоді для подальшого професійного росту та покращення іміджу бібліотеки.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s