ПДГ

26 квітня 2012 року  бібліотека села Грем’яче увійшла до Мережі Пунктів Доступу Громадян (ПДГ). На сьогодні це перша бібліотека Острозького району, яка розпочала діяльність в рамках Мережі ПДГ, другою була Острозька районна бібліотека.hYA4WF1DMhA

Станом на початок червня 2014 року Пункти Доступу Громадян (ПДГ) успішно діють у близько 850 бібліотеках України, створюючи Мережу ПДГ, яка охоплює всі регіони.

Мережа Пунктів доступу громадян (ПДГ) започаткована Українською бібліотечною асоціацією у червні 2009 року в рамках ґранту Програми сприяння Парламенту України ІІ (ПСП ІІ) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID); діяльність Мережі ПДГ координується Українською бібліотечною асоціацією у партнерстві з ПСП II.

ПДГ у бібліотеці Грем’яче – це інформаційний центр, відкритий в  бібліотеці, де громадяни мають можливість отримати інформацію про діяльність органів державної влади (Грем’яцької сільської ради) та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес.

Його новизна полягає в тому, що бібліотека відтепер починає надавати користувачам доступ до урядових сайтів та сайтів органів місцевого самоврядування шляхом безкоштовного доступу до Інтернету. У бібліотеці кожному користувачу надається допомога як і де знайти потрібну інформацію – будь-яку потрібну постанову, розпорядження чи рішення як в Інтернеті, так і в пресі, папках-досьє.qaAkafXGidM

За час діяльності Пункту основними питаннями, за якими звертались читачі бібліотеки були:

–         працевлаштування, написання резюме;

–         про призначення пенсії за віком;

–         пошук інформації про вищі навчальні заклади;

–         перегляд результатів ЗНО.

Від Програми сприяння Парламенту ІІ  у початковий період, а далі – від Української бібліотечної асоціації шляхом ЕМ-розсилки бібліотека Грем’яче отримує листи з  повідомленням про різні заходи пов’язані з законотворчими процесами в Україні (круглі столи, громадські обговорення законопроектів та ін.), з якими можна познайомитись прийшовши до бібліотеки.

Основна ідея такої розсилки – оптимізувати процес донесення корисної та необхідної інформації до громадян через Пункти доступу громадян у бібліотеках.

Вступ до Мережі ПДГ урізноманітнив спектр послуг бібліотеки с. Грем’яче наданням спеціальних консультацій громадянам, навчання та допомога користувачам у розширеному інформаційному пошуку тощо.

 Відео за проектом “Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування”

Тепер громадяни України зможуть навчитися користуватися е-послугами національного та регіонального рівнів, використовуючи ресурси сучасно обладнаних публічних бібліотек, в яких можна ефективно спілкуватися з урядовими структурами, брати участь у прийнятті рішень місцевої влади, отримувати необхідні адміністративні послуги у новому форматі.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s